ForKids.org.ua » Казки для дітей онлайн українською » Сучасні казки » Казки на ніч 🏰 українською читати онлайн

Казки на ніч 🏰 українською читати онлайн

Казки на ніч для дітей

Читати онлайн казки на ніч українською: Сучасні казки для дітей віком 3, 4, 5, 6 років.

Казки на ніч — це чудовий спосіб заспокоїти дитину перед сном, розвинути її уяву та познайомити з народною традицією. У тут ви знайдете цікаві та захоплюючі казок українською мовою, які можна читати онлайн. Кожна казка має свою мораль, героїв та атмосферу.

Це казки для дітей 3, 4, 5, 6 років , які можна читати онлайн, але вони також підходять для старших дітей та дорослих. 

Народні казки на ніч

Ви любите народні казки на ніч? Тоді ви знайшли те, що шукали. Тут ви знайдете декілька улюблених казок на ніч, які ми всі знаємо з дитинства. Ви можете обрати одну з наступних казок:

Три казки на ніч з найкращим рейтингом:

Казка Зайчикові пригоди

Казка у віршах: Зайчикові пригоди

Казка на ніч для дітей про зайчика. Як Зайченятко маму любило

Казка для малюків: Як Зайченятко маму любило

Казка на ніч про тварин. Кріт Молі та його окуляри

Казка про пригоди: Кріт Молі та його окуляри

Шукайте казки за віком дитини

Оберіть казки, які найкраще підійде дитині відповідно її віку!

Прості та короткі казочки на ніч

Ми раді, що ви зацікавилися казочками на ніч. Тут ви знайдете кілька чарівних, цікавих і коротких казочок-історій для дітей, які чудово підійдуть для читання онлайн перед сном:

  1. Як мишки спати лягали
  2. Як зайчик засипати вчився
  3. Нічні мандри котика
  4. Як звірі імена зорям придумували
  5. Як звірі зорі рахували
  6. Вечірні пригоди звірів

Останні казки на на ніч для дітей

Читайте онлайн казки на ніч для дітей про добро, справедливість, мудрість чи дружбу.

1 2 3 4 5

Дитячі казки на ніч

Кожна з казок – це цікава історія про різних тварин, які навчаються спати, досліджують нічний світ, придумують імена для зірок, рахують їх та переживають різноманітні пригоди в місті та лісі. Ці казки стануть прекрасними інструментами для розвитку уяви та фантазії дітей, а також допоможуть маленьким читачам заспокоїтися перед сном та заснути з приємними спогадами.

Короткі та прості казки на ніч для дітей

Короткі та прості казки на ніч – це ідеальний вибір для тих, хто хоче подарувати своїм дітям приємні сни та розвивати їхню фантазію. Такі казки не вимагають багато часу для читання, але містять багато цікавих персонажів та захоплюючих пригод.

Казка на ніч «Як мишки спати лягали»

Казка на ніч. Як мишки спати лягали

Жили-були мишки в затишній нірці в лісі. Кожної ночі перед сном вони збиралися разом і розповідали одна одній казки. Але однієї ночі мишкам не вдалося заснути. Вони бігали і стрибали по нірці, кричали та бігли з кутка в куток.

Мама-мишка побачила, що діти не можуть заснути, тож вирішила їм допомогти. Вона зібрала всіх діток разом і сказала: «Діти, зі мною трапилася схожа історія, коли я була маленькою мишкою. І якось моїй мамі довелося створити затишне ліжечко для нашої сім’ї».

Мама-мишка показала дітям, як можна зібрати ліжечко з різних матеріалів. Вона взяла листя та мох, знайшла гілочки та палички, та створила ліжечко для всієї сім’ї.

Діти-мишки здивувалися, як просто можна створити затишне місце для сну. Вони вирішили навчитися також створювати ліжечка й пішли спати. Уже через кілька хвилин усі мишки спали, насолоджуючись сном у своєму чудовому ліжечку.

З того дня мишки почали створювати затишні ліжечка перед сном, щоб кожна ніч була спокійною. І хоча вони жили в лісі, де можуть траплятися різні небезпеки, вони знали, що їхні затишні ліжечка захистять їх.

Лягайте і ми малята у свої зручні ліжечка та солодко засипайте!

Казка на ніч про тваринок «Як зайчик засипати вчився»

Казка на ніч для дітей. Як зайчик засипати вчився

Жив собі на світі зайчик, який дуже любив пригати, гратися та веселитися. Він не хотів ходити спати, бо вважав, що це нудно і нецікаво.

Але зайчик не знав, що сон – це дуже важливо для його здоров’я і настрою. Без сну він ставав слабким, сонливим і злим. Він постійно зітхав, зівав і плакав.

Одного разу вночі він вирішив піти на прогулянку по лісу. Він думав, що так він розважиться і забуде про сон. Він пригав по стежках, грався з листям і квітами та не помічав, що ліс був темний, тихий і небезпечний.

Так він натрапив на сову, яка сиділа на гілці дерева. Сова була дуже розумна і мудра, вона знала багато секретів природи. Вона побачила зайчика і запитала його:

– Що ти робиш тут, маленький зайчику? Чому ти не спиш, як інші тварини?

– А я не хочу спати, – відповів зайчик. – Я хочу пригати, гратися та веселитися. Сон – це нудно і нецікаво.

– Ой, ти не розумієш, що ти робиш, – сказала сова. – Сон – це дуже важливо для тебе. Без сну ти не зможеш бути щасливим і здоровим. Сон – це час, коли ти можеш мріяти про щось хороше і красиве.

– А як же я можу заснути, якщо я не хочу? – запитав зайчик.

– Я скажу тобі один секрет, який допоможе тобі заснути, – сказала сова. – Перед сном тобі потрібно закрити оченята, кілька разів позіхнути, подумати про щось хороше, поспілкуватися із мамою, обійняти її, а тоді сон сам прийде до тебе.

– Справді? – здивувався зайчик. – Дякую тобі, мудра сова, за таку чудову пораду, – подякував зайчик. – Я обов’язково спробую зробити так, як ти сказала.

– Не за що, маленький зайчику, – відповіла сова. – А тепер йди до своєї мами зайчихи і роби все, що я тобі сказала. І не забудь побажати їй добраніч.

Зайчик попрощався з совою і побіг до своєї нори, де чекала на нього мама зайчиха. Він розповів їй про свою зустріч з совою і про те, що вона йому порадила. 

Мама зайчиха похвалила його за те, що він послухав мудру сову, і сказала, що вона дуже любить його. Вони поспілкувалися про те, що вони робили протягом дня, і про те, що вони хочуть робити завтра. Сімʼя зайчиків подумали про хороше і красиве, про свої мрії і бажання. Вони обійнялися і заснули.

Наступного ранку зайчик прокинувся і був дуже здивований. Він не міг повірити, що він так швидко і легко заснув і так солодко і глибоко спав. Він почував себе свіжим і бадьорим, тому вирішив робити так кожного дня. 

А ще просив маму іноді читати йому добрі казочки, щоб вони снилися йому.

А тепер і ви записайте маленькі зайченята, тільки не забудьте обійняти маму.

Кінець!

Казка на ніч про котика «Нічні мандри котика за зорями»

Казка на ніч про котика. Нічні мандри котика за зорями

Був собі котик Мурчик, який дуже любив сидіти на вікні та дивитися на зорі. Він завжди мріяв про те, щоб злетіти до них і погратися з ними. Одного разу він побачив, як одна зірка падає з неба і зникла за дахами. Мурчик подумав, що це його шанс дістати зірку і вирішив вийти на вулицю та спробувати її знайти.

Він прокрався з будинку і побіг за зіркою. По дорозі він зустрів багато різних тварин, які теж хотіли побачити зірку. Але вони не знали, де вона впала і як до неї дістатися. Мурчик сказав їм, що він знає, де вона і попросив їх піти з ним. Так він зібрав цілу компанію: собаку, качку, ведмедя, зайця, лисицю і їжачка.

Вони довго йшли і шукали зірку, але так і не могли її знайти. Мурчик став сумувати і думати, що він зробив помилку. Він почав вибачатися перед своїми друзями, що змусив їх йти з ним. Але тоді їжачок сказав йому, що він не повинен сумувати, бо зорі це не просто світло на небі, а заповітні мрії однієї тваринки. І коли зірка падає, це означає, що одна мрія здійснилася.

Мурчик здивувався і запитав, як це можливо. Їжачок пояснив, що кожна тваринка має свою мрію, яку вона бажає з усього серця. І коли вона думає про неї, вона відправляє її на небо, де вона стає зіркою. А коли мрія збувається, зірка падає, щоб повідомити про це всім. Таким чином, зорі це свідки наших мрій і бажань.

Мурчик зрозумів, що не потрібно шукати зірку, яка впала, бо вона вже здійснила чиюсь мрію. А потрібно мріяти та здійснювати свої мрії. Він подякував їжачкові за цей урок і запитав, яка його мрія. Їжачок сказав, що він мріє про те, щоб мати багато друзів, які б не боялися його голок. Мурчик посміхнувся і сказав, що він вже здійснив свою мрію, бо він має таких друзів, як він і всі інші тварини, які пішли з ним за зіркою.

Тоді всі тварини обійнялися і побажали один одному солодких снів та здійснення їх мрій. Вони повернулися до своїх домівок і заснули під світлим і чарівним небом, де зорі мерехтіли і падали, роблячи щасливими тих, хто мріє.

Кінець.

Казка на ніч «Як звірі імена зорям придумували»

Казка на ніч про тваринок. Як звірі імена зорям придумували

Давно-давно, коли нічне небо було ще молодим і незаплямованим, чотири друзі — ведмідь, олень, зайчик та лисичка — вирішили провести ніч під відкритим небом. Вони зібралися на великому пагорбі, де небо здавалося таким близьким, що можна було торкнутися зірок рукою.

«Дивіться!» — раптом вигукнув ведмідь, вказуючи на групу зірок, що нагадувала його велику лапу. «Це буде Ведмеже сузір’я!»

Олень, піднявши голову, помітив інше сузір’я, схоже на його граціозні роги. «А це — Оленьє сузір’я,” — сказав він із гордістю.

Казка на ніч. Як звірі імена зорям придумували

Зайчик, що стрибав туди-сюди, радісно вигукнув: «А ось і Зайчикове сузір’я! Дивіться, як воно стрибає по небу!»

Лисичка, не відставала, і знайшла сузір’я, що нагадувало її хитрі очі. «І це буде Лисиччине сузір’я,” — сказала вона з усмішкою.

Так вони сиділи, дивилися на зорі та придумували імена, поки ніч не огорнула їх своїм теплим покривалом. А коли всі втомилися, вони лягли під зорями й солодко заснули, думаючи про безкрайній космос, де кожна зірка мала своє ім’я, а кожне ім’я — свою історію.

Казка для дітей «Як звірі зорі рахували»

Казка для дітей. Як звірі зорі рахували

Наступного вечора, коли зорі знову запалили свої вогні на небесній ковдрі, чотири друзі зібралися на тому ж самому пагорбі. Вони тепер вирішили порахувати зорі, а щоб це зробити весело почали придумувати їм імена.

«Один, — почав ведмідь, вказуючи на маленьку, але яскраву зірку, — «це буде Сяйво!»

«Два, — продовжив олень, показуючи на зірку, що мерехтіла, як його очі, — «нехай це буде Блимка!»

«Три, — зайчик весело скрикнув, вибравши зірку, що стрибала між іншими, — «це Скокун!»

«Чотири, — лисичка сказала, підморгуючи однією зірці, — «це Хитрунка!»

Так вони продовжували, поки не дійшли до десяти:

«П’ять, — ведмідь вибрав зірку, що нагадувала йому про мед, — «це Медовушка!»

«Шість, — олень вказав на зірку, що світила, як його роги в сонячному світлі, — «це Рогач!»

«Сім, — зайчик радісно вигукнув, — «це Вушко!»

«Вісім, — лисичка вибрала зірку, що мерехтіла, — «це Яскравик!»

«Дев’ять, — ведмідь показав на зірку, що мала вигляд його улюбленого каменю для спини, — «це Камінчик!»

«Десять!!!” — олень, зайчик та лисичка разом вигукнули, вказуючи на зірку, що світила над ними найяскравіше, — «це Дружба!»

Але коли прийшов час назвати одинадцяту зірку, вони зрозуміли, що більше чисел не знають. Вони посміхнулися один одному та вирішили, що десять — це саме та кількість, яка їм потрібна, і що настав час лягати спати. Так вони знову вкрилися нічним покривалом і заснули під яскравим небом, де кожна зірка мала своє ім’я. 

А тепер придумайте і ви, малята, десять імен для зірок і солодко засніть!

Казка на ніч про тваринок «Вечірні пригоди звірів»

Казка про тваринок на ніч. Вечірні пригоди звірів

Давним-давно, у лісу, жив лис-музикант. Він мав чарівний голос, який міг заспокоїти будь-яку душу. Одного теплого вечора, коли сонце вже схилялося до сну, лис вирішив зібрати всіх своїх друзів.

«Приходьте до мене,» — кликав він. — «Я хочу подарувати вам щось особливе.»

Зайчик, їжачок, мишка, білочка та котик прийшли до лиса. Вони сіли в коло, дивлячись на зоряне небо, і чекали.

Лис почав співати:

Вечір на дворі,
Сонечко сховалося.
Цілу днину дітворі
Ніжно посміхалося.

Заснули зайчики,
Заснули білочки,
І ти, наш котику,
Засни, засни.

Заснули квіточки,
Заснули діточки,
І ти, малесенький,
Засни.

Після цього, кожен вечір, звірі збиралися разом. Вони підспівували лису, і їхні серця наповнювалися радістю та спокоєм. І кожен раз, коли лис закінчував співати, усі звірі засинали, як під мамину колискову пісню.

І так, у лісі, кожен вечір лунала музика, і всі мешканці лісу засинали з усмішкою.

Солодких снів, мої дорогі друзі, — шепотів лис, коли останні ноти розчинялися в нічному повітрі. — Нехай ваші сни будуть такими ж гарними, як наша дружба.

І всі звірі, великі та малі, засинали під зачаровуючу мелодію, яка ніжно вела їх у країну снів.

Чому діти так люблять казки на ніч

Казки на ніч — це не просто розважальний матеріал для дітей перед сном. Вони відіграють важливу роль у формуванні особистості дитини та мають значний позитивний вплив на її розвиток.

Перш за все, казки на ніч допомагають заспокоїти дитину перед сном. Це особливо важливо для маленьких дітей, які можуть бути перенапружені після довгого дня. Казки на ніч допомагають розслабити дитину та забезпечити її приємними снами.

Крім того, казки на ніч сприяють розвитку фантазії та уяви дитини. Вони допомагають розширити світогляд дитини та розвивати її інтелектуальні здібності. Казки можуть бути яскравими та цікавими, повними пригод та несподіваних поворотів подій, що захоплює дитину та робить казку запам’ятовуванню.

Крім того, казки на ніч можуть навчати дітей важливих життєвих уроків. Багато казок містять моральні принципи та вчать дітей важливим цінностям, таким як дружба, чесність та відповідальність. Це допомагає дітям зрозуміти, що деякі вчинки можуть мати наслідки, а що-інше може врятувати їх від неприємностей.

Солодких снів дітки!

Користь казок на ніч

Казки не тільки розважають дітей, але й мають багато корисних аспектів для їх розвитку. Вони допомагають розвивати уяву, креативність, мовлення та соціальні навички. Крім того, казки можуть надати дітям важливі життєві уроки й допомогти їм зрозуміти складні поняття.

Також вам може бути цікаво:

Вам сподобалося?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка: 4.7 / 5. Кількість голосів: 45

Голосів поки немає! Будьте першими, хто поставить оцінку!

Навігація по записам:

Поділіться або збережіть собі цей запис: