Казки для дітей 5 років: Читайте онлайн найцікавіші казки

Казки для дітей 5 років

Казка для дітей 5 років: які казки обрати та де їх знайти?

Читання казок у 5 років — це чудовий спосіб розвивати уяву, мову, пам’ять та логіку дитини. Казки для дітей також допомагають формувати моральні цінності, емоційну інтелігентність та світогляд малюка. 

Якщо ви шукаєте казки для дітей 5 років, то ви потрапили за адресою. На цьому сайті ви можете знайти багато цікавих та захоплюючих казок, які точно сподобаються п’ятирічному хлопчику чи дівчинці. Ви можете читати їх онлайн, а деякі навіть слухати.

Читайте онлайн казки для дітей від 5 років

Які казки люблять діти 5 років?

У віці 5 років діти вже добре розуміють мову, можуть слідкувати за сюжетом, розрізняти добро і зло, уявляти собі героїв та їхні дії. Діти 5 років також починають цікавитися реальним світом, його законами та явищами. Тому вони люблять казки, які:

  • мають фантастичних героїв, з якими дитина може відчувати співпереживання, симпатію, захоплення або навпаки — обурення, страх, відразу. Наприклад, казки про тварин, про дітей, про професії, про подорожі, про пригоди тощо.
  • мають зрозумілий та логічний сюжет, який не заплутує дитину, а навпаки — захоплює її увагу, створює інтригу, викликає емоції, закінчується справедливо та позитивно. Наприклад, казки про вирішення проблем, про дружбу, про мрії, про магію, про гумор тощо.
  • мають просту та виразну мову, яка не складна для розуміння, але не занадто примітивна. Мова казки повинна бути насичена образами, порівняннями, епітетами, римами, повторами, звукописом, іграми слів тощо. Наприклад, казки народні, авторські, перекладні, сучасні тощо.

Чого можуть навчити казки дітей у 5 років?

Казки не тільки розважають дітей 5 років, а й навчають їх багатьох корисних речей. Наприклад:

  • Розвиток мовлення. Казки збагачують словниковий запас дитини, вчать її будувати речення, висловлювати свої думки та почуття, слухати та розуміти інших, ставити питання та відповідати на них, робити висновки та узагальнення.
  • Розвиток пам’яті. Казки тренують пам’ять дитини, вчать її запам’ятовувати імена героїв, події, деталі, послідовність дій, факти, цифри, правила тощо.
  • Розвиток уяви. Казки розвивають уяву дитини, вчать її уявляти собі образи, сцени, атмосферу, емоції, звуки, запахи, смаки тощо. Уява допомагає дитині краще сприймати та розуміти світ, а також творити свій власний.
  • Розвиток логіки. Казки розвивають логіку дитини, вчать її аналізувати, порівнювати, класифікувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, виявляти закономірності, розв’язувати задачі, аргументувати свою точку зору тощо.
  • Розвиток моралі. Казки розвивають мораль дитини, вчать її розрізняти добро і зло, справедливість і несправедливість, правду і брехню, доброту і злість, відповідальність і безвідповідальність, вірність і зраду, ввічливість і грубість тощо. 

Вам сподобалося?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка: 5 / 5. Кількість голосів: 2

Голосів поки немає! Будьте першими, хто поставить оцінку!