Як слимак з лисом змагався

Казка. Як слимак з лисом змагався

Опис казки: Як слимак з лисом змагався

Слимак викликав на змагання лиса, який похвалився, що він найшвидший у лісі. Слимак попросив своїх братів та сестер сховатися по дорозі, по якій мав бігти лис, і кричати, коли він буде поруч. Лис не знав про цей хитрий план, і думав, що слимак встигає його доганяти. Він так злякався, що втік з лісу, а слимак переміг його.

Казка показує дітям, що можна перемогти сильнішого суперника, якщо мати розум та хитрість.

Слухати онлайн аудіоказку: Як слимак з лисом змагався

Читайте онлайн казку: Як слимак з лисом змагався!

Якось уранці виліз лис зі своєї нори в лісі та й думає: «Сьогодні неділя, тож годилося б роздобути смачненький обід». Вибіг із лісу до озера Пурда та й засів на диких качок чатувати.

А на озері тих качок плавало так багато, що в лиса аж слинка потекла, і ніяк він не міг діждатися, коли ті, нарешті, з води вийдуть. Тоді підкрався до самого очерету й зачаївся там.

Табун качок підплив до очерету, щоб забратися до своїх гнізд. Тут лис як скочить у воду і вже ось-ось був би вхопив качку, аж вона пурх угору, і хитрун піймав облизня.

І так було йому цілий день. До вечора набридло лисові безталанне полювання, що йому і смачної качки відхотілося.

Бродив він, никав сердитий лугом і набрів на слимака. Та й каже йому: — Здоров, малий волоцюго! Куди це ти чимчикуєш?

— Хочу до заходу сонця обійти озеро. Розреготався лис та й далі каже слимакові: — Ха-ха-ха! Я-то оббіг би, але ти?! І за три дні не подолаєш цієї дороги! А слимак йому: — Може, хочеш зі мною позмагатися? То давай!

— Ну добре! Але якщо я оббіжу швидше за тебе, тоді з’їм тебе! Слимак же спокійно: — Згода!

Лис зрадів і готовий уже був рвонутися вперед. Але слимак ще додав: — Перед тим як пустимося бігти, я полічу до трьох. Ти ставай попереду, а я побіжу за тобою, і побачиш, що я все одно буду перший!

Жадібний і голодний лис зрадів, аж не встоїть на місці, тупцюється по піску й питає: — То вже можна?

— Ще ні!— відповідає слимак. А приклеївся до лисячого хвоста, то тоді як закричить: — Раз, два, три, біжімо!

Лис враз рвонувся з місця, біжить, біжить що є духу, а коли вже був у половині дороги, оглянувся назад себе,— слимака нема. Тут лис упав на землю, щоби передихнути, та й гукає: — Гей, слимаче, а де ти?

— Я тут! Як почув те лис, як схопився, як побіг, скільки сили було в ногах. Сонце вже зайшло і стало темно, коли прибіг лис на те місце, звідки почали вони змагатися.

Дивиться, а слимака нема. На радощах він аж хвостом крутнув сюди-туди. А слимак відклеївся від лисячого хвоста і як закричить: — То це ти аж тепер прибіг? Я вже півтори години тут стою, чекаю тебе!

Засоромився лис, опустив хвоста й подався голодний до своєї нори.

Вам сподобалося?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка: 4.5 / 5. Кількість голосів: 11

Голосів поки немає! Будьте першими, хто поставить оцінку!

Навігація по записам:

Поділіться або збережіть собі цей запис: