Дід, баба та курочка-ряба

Опис казки Дід, баба та курочка-ряба

У веселій казці дід та баба мають курочку, яка знесла золоте яєчко. Але чергові комічні пригоди з мишкою, дубом, бараном та річкою перевертають їхні життя, аж поки не втручається піп.

Читайте казку Дід, баба та курочка-ряба онлайн

Був собі дід та баба, а у їх — курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять.

Стоїть дуб.

— Двері, двері, чого ви репите?

— Поспускай гілля, то скажу.

Дуб і поспускав гілля.

— Як же, — кажуть, — нам не рипіти, був собі дід та баба, а у їх курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять, дуб гілля поспускав.

Іде баран води пити:

— Дубе, дубе, чого ти гілля поспускав?

— Збий собі роги, то скажу.

Він узяв і позбивав.

— Як же мені не поспускати: був собі дід та баба, а у їх курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять, дуб гілля поспускав, баран роги збив.

Прийшов баран до річки.

— Баран, баран, чого ти роги позбивав?

— А стань крив’яною, то скажу.

Річка стала крив’яною.

— Як же мені не позбивати: був собі дід та баба, а у їх курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять, дуб гілля поспускав, баран роги збив, річка крив’яною стала.

Приходе до річки попова дівка, тарілки мити.

— Річка, річка, чого ти крив’яною стала?

— А побий отой посуд, то скажу.

Дівка й побила.

— Як же, — каже, — мені крив’яною не стати: був собі дід та баба, а у їх курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять, дуб гілля поспускав, баран роги збив, річка крив’яною стала, дівка посуд побила.

Прийшла дівка додому, а попадя діжу вчинила.

— Чого ти, — пита, — посуд побила?

— А порозкидайте цю розчину по хаті, то скажу.

Порозкидала попадя розчину, дівка й каже:

— Як же мені не побити: був собі дід та баба, а у їх курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять, дуб гілля поспускав, баран роги збив, річка крив’яною стала, дівка посуд побила, попадя розчину по хаті порозкидала.

Приходе піп:

— Що це ти наробила?

— А одріж косу, то скажу.

Піп взяв та й відрізав.

— Як же мені не порозкидати: був собі дід та баба, а у їх курочка ряба, та знесла яєчко, не просте, золоте. Дід бив — не розбив, баба била — не розбила. Поклали в черепочку, поставили в куточку. Мишка бігла, хвостиком зачепила й розбили. Дід плаче, баба плаче, курочка кудкудаче, солов’яні двері риплять, дуб гілля поспускав, баран роги збив, річка крив’яною стала, дівка посуд побила, попадя розчину по хаті порозкидала, піп косу відрізав.

Вам сподобалося?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка: 2.3 / 5. Кількість голосів: 3

Голосів поки немає! Будьте першими, хто поставить оцінку!

Навігація по записам:

Поділіться або збережіть собі цей запис: