ForKids.org.ua » Школа » Приклади твору на тему: “Не рубай тієї гілки, на якій сидиш”

Приклади твору на тему: “Не рубай тієї гілки, на якій сидиш”

Твір. Не рубай тієї гілки, на якій сидиш

Перечитайте кілька творів чому не можна рубати гілку, на якій сидиш, обдумайте їх, скористайтеся тезами, щоб зробити свій твір унікальним.

Есе: Не рубай тієї гілки, на якій сидиш

Це прислів’я означає, що не треба завдавати шкоди тому, хто тобі допомагає. Якщо ти рубаєш гілку, на якій сидиш, то ти ризикуєш впасти і травмуватися. Так само, якщо ти ображаєш своїх друзів, родичів, вчителів, то ти можеш втратити їхню підтримку й повагу. Це прислів’я навчає нас бути вдячними, добрими й розумними.

Є багато прикладів, коли люди не дотримуються цього прислів’я і підпилюють гілку, на якій сидять. Наприклад, коли хтось краде у своєї компанії, то він не тільки злочинець, але і дурень, бо руйнує своє джерело доходу. Або коли хтось забруднює навколишнє середовище, то він не тільки егоїст, але й безглуздий, бо він погіршує своє здоров’я і життя. Або коли хтось бреше своїй родині, то він не тільки брехун, але й дурень, бо він розбиває стосунки й довіру.

Тому, я вважаю, що це прислів’я дуже мудре й актуальне. Воно нагадує нам, що ми повинні цінувати те, що маємо, і не робити того, що може нашкодити. Я дотримуюся цього прислів’я і раджу це робити всім.

Твір: Не рубай тієї гілки, на якій сидиш

«Не рубай тієї гілки, на якій сидиш», – свідчить відоме прислів’я. Його значення досить просте. Якщо звернутися до описуваної в ньому ситуації, то людина, яка рубає гілку, на якій сама ж і сидить, ризикує впасти разом з гілкою, тобто постраждати від власних дій.

Чомусь багато людей просто горять бажанням зробити боляче самим собі. Вони постійно рубають гілки, на яких сидять, і падають, отримуючи поранення. Потів знову лізуть на дерево й повторюють ті ж помилки. Часто такими людьми рухає бажання завдати шкоди іншим, але вони забувають про ефект бумеранга, тож їхні погані задуми повертаються до них же.

Наведемо приклад з реального життя. Маючи гарну роботу, людина скупиться, їй все замало. Одного разу вона зважується взяти хабаря. У підсумку жадібна людина позбавляється хорошої роботи, престижу та отримує судимість за свої протиправні дії. Виходить, що людина сама собі нашкодила.

Отже, треба цінувати те, що маєш, та не робити того, що принесе тобі шкоду. Саме тому прислів’я «Не рубай тієї гілки, на якій сидиш» треба сприймати як добру пораду або попередження.

Не знаєте, як написати твір, виконати будь-яке інше завдання чи підготуватися до іспиту або НМТ? 🤷
Ми маємо рішення для вас!👇

Переваги Buki School:

 • низькі ціни за індивідуальні заняття;
 • безкоштовний перенос занять;
 • 1 урок в подарунок 🎁 при придбанні пакету уроків;
 • індивідуальні заняття 1:1 з професійним викладачем;
 • індивідуальний підхід до програми навчання відповідно до цілей.

Наведений твір є лише прикладом!

Залежно від завдання, яке ви отримали від свого вчителя, вам потрібно змінити структуру та змісту вашого твору. Необхідно звернути увагу на завдання та його вимоги, та пристосувати зміст твору до цього.

Головне — це створити зрозумілий та цікавий текст, який демонструє вашу здатність мислити та висловлювати свої ідеї.

Тези до твору з описом прислів’я: не рубай тієї гілки, на якій сидиш.

 1. Прислів’я означає, що не треба завдавати шкоди тому, хто тобі допомагає, або тому, що тобі потрібне.
 2. Прислів’я порівнює наше життя з гілкою, на якій ми сидимо, і попереджає нас про негативні наслідки нашої поведінки.
 3. Прислів’я навчає нас бути вдячними, добрими й розумними, і цінувати те, що маємо.
 4. Прислів’я можна застосувати до різних ситуацій у нашому житті, наприклад, до стосунків із друзями, родиною, вчителями, до роботи, до навколишнього середовища, і т.д.
 5. Прислів’я має глибокий історичний та культурний корінь, і відображає народну мудрість та філософію.
 6. Прислів’я є актуальним і сьогодні, бо ми часто забуваємо про те, що наше життя залежить від багатьох факторів, і ми повинні бути відповідальними за свої дії.
 7. Прислів’я ставить перед нами дилему: чи можна робити те, що може нашкодити нам самим або іншим? Чи можна ігнорувати наслідки своїх дій? Чи можна бути невдячним, злим, або нерозумним?

Зауваження!

Рекомендується перевіряти написання та граматику зазначених тут матеріалів у професійних вчителів чи репетиторів перед їх використанням.

Вам сподобалося?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка: 0 / 5. Кількість голосів: 0

Голосів поки немає! Будьте першими, хто поставить оцінку!

Навігація по записам:

Поділіться або збережіть собі цей запис: