ForKids.org.ua » Цікаві факти для дітей » 75 цікавих фактів про тварин

75 цікавих фактів про тварин

Цікаві-факти-про-тварин

Ви знаєште, що тварини — це дуже цікаві й різноманітні істоти? Вони можуть здивувати нас своїми здібностями, поведінкою, зовнішністю і навіть емоціями.

Ось деякі факти про тварин, які вам точно сподобаються!

10 вражаючих фактів про тварин

1. Слони можуть розпізнавати себе в дзеркалі

Слони — одні з найрозумніших тварин на планеті. Вони мають великий і складний мозок, який дає змогу їм запам’ятовувати, співпрацювати, вирішувати проблеми й навіть виявляти емпатію. Але чи знаєш ти, що слони також можуть розпізнавати себе в дзеркалі? Це означає, що вони мають уявлення про свою особистість і своє тіло.

Не багато тварин можуть це робити. Дослідники встановлювали дзеркала в місцях, де живуть слони, і спостерігали за їхньою реакцією. Вони помітили, що слони не тільки дивилися на своє відображення, але й перевіряли його, торкаючись своїх частин тіла хоботом. Таким чином, вони демонстрували, що розуміють, що це вони самі, а не інші слони.

Слон дивиться у дзеркало
Слон дивиться у дзеркало

2. Колібрі можуть літати задом наперед

Колібрі — це найменші птахи у світі. Вони мають дуже швидкий метаболізм, який дозволяє їм бити крилами до 80 разів за секунду. Це робить їх дуже маневреними і здатними літати в будь-якому напрямку. Вони можуть літати вгору, вниз, вліво, вправо, і навіть задом наперед!

Так, ти не помилився, колібрі можуть робити розворот на 180 градусів і літати назад. Це допомагає їм швидко відступати від небезпеки або конкурентів. Колібрі також можуть зависати в повітрі, як гелікоптер, і навіть робити петлі й сальто. Це справжні акробати серед птахів!

Колібрі, який літає задом наперед
Колібрі, який літає задом наперед

3. Мурахи можуть піднімати в 50 разів більше своєї ваги

Мурахи — це дуже сильні і працьовиті тварини. Вони живуть у великих колоніях, де кожен має свою роль і завдання. Вони будують складні гнізда, збирають їжу, захищають свою територію і доглядають за своїм потомством.

Але чи знаєш ти, що мурахи можуть піднімати в 50 разів більше своєї ваги? Це означає, що якби ти мав силу мурахи, ти міг би підняти автомобіль! Як це можливо? Мурахи мають дуже потужні м’язи, які займають більшу частину їхнього тіла. Вони також мають дуже гострі й сильні щелепи, якими вони можуть хапати й тягнути великі предмети. Мурахи можуть носити листя, квіти, насіння, комах і навіть інших мурах.

Мураха, яка носить листок
Мураха, яка носить листок

4. Коали сплять приблизно 20 годин на добу

Коали — це милі й пухнасті тварини, які живуть у Австралії. Вони їдять листя евкаліпта, яке має дуже низьку калорійність і високий вміст отруйних речовин. Це означає, що коали повинні їсти багато й довго перетравлювати свою їжу.

А ще це означає, що коали сплять близько 20 годин на добу! Так, ти не помилився, коали проводять більшу частину свого життя в сні. Вони сплять на гілках дерев, згортаючись у кульку й обіймаючись своїми лапами. Це допомагає їм зберігати тепло й енергію. Коали сплять так багато, що вони навіть не прокидаються, коли їх торкаються або фотографують люди.

Коала, яка спить на гілці
Коала, яка спить на гілці

5. Сови можуть обертати свою голову на 270 градусів

Сови — це нічні й таємничі птахи, які володіють дуже гострим зором і слухом. Вони полюють на гризунів, комах, рибу й навіть інших птахів. Вони мають дуже великі і круглі очі, які не можуть рухатися в очницях. Тому вони можуть обертати свою голову, щоб дивитися навколо.

Але чи знаєш ти, що сови можуть обертати свою голову на 270 градусів? Це означає, що вони можуть дивитися майже за своїми спинами, не повертаючи своє тіло. Як це можливо? Сови мають дуже гнучкі шиї, які містять 14 хребців, у порівнянні із 7 у людей. Вони також мають спеціальну систему кровообігу, яка запобігає зупинці крові в мозку, коли вони роблять такі різкі повороти.

Сова, яка обертає свою голову
Сова, яка обертає свою голову

6. Крокодили можуть жити без їжі до двох років

Крокодили — це дуже стародавні й жахливі тварини, які існують на Землі понад 200 мільйонів років. Вони мають дуже сильні щелепи, якими вони можуть розірвати свою здобич на шматки. Вони живляться рибою, птахами, ссавцями й навіть іншими крокодилами. Але чи знаєш ти, що крокодили можуть жити без їжі до двох років? Це означає, що вони можуть пережити довгі періоди голоду, коли їжі не вистачає.

Як це можливо? Крокодили мають дуже низький метаболізм, який дає змогу їм зберігати енергію і витрачати її мінімально. Вони також можуть зменшити свою активність і серцебиття, коли вони не полюють. Крокодили можуть використовувати свою власну м’язову масу як джерело енергії, коли їм потрібно.

Крокодил, сидить на березі
Крокодил, сидить на березі

7. Бджоли можуть розуміти просту математику

Бджоли — це дуже важливі й корисні тварини, які запилюють більшість рослин на Землі. Вони живуть у великих сім’ях, де кожна бджола має свою роль і завдання. Вони виробляють мед, воск і прополіс, які мають багато цілющих властивостей. Але чи знаєш ти, що бджоли можуть розуміти просту математику? Так, ти не помилився, бджоли можуть додавати, віднімати, порівнювати й навіть рахувати до чотирьох.

Як це можливо? Бджоли мають дуже розвинений мозок, який містить близько мільйона нейронів. Вони можуть навчатися за допомогою позитивного й негативного підкріплення, тобто нагороди й покарання. Дослідники показували бджолам різні картки з кольоровими символами, які представляли числа й арифметичні дії. Бджоли повинні були обрати правильну відповідь, щоб отримати солодку воду. Якщо вони помилялися, вони отримували гірку воду. Таким чином, бджоли навчилися розв’язувати прості математичні задачі.

Бджола, яка сидить на квітці
Бджола, яка сидить на квітці

8. Коти можуть чути ультразвук

Коти — це дуже популярні й милі домашні тварини, які мають багато різних порід і кольорів. Вони мають дуже гострий слух, який дозволяє їм чути звуки, які ми не можемо. Вони можуть чути ультразвук, тобто звуки, які мають частоту вище 20 кілогерц.

Це означає, що вони можуть чути звуки, які видають деякі тварини, такі як миші, кажани, дельфіни й навіть деякі комахи. Це допомагає їм полювати й орієнтуватися в просторі. Коти також можуть розрізняти різні голоси людей і навіть розуміти деякі слова.

Кіт, який слухає звук
Кіт, який слухає звук

9. Жаби можуть замерзати і відновлюватися

Жаби — це дуже цікаві й різноманітні тварини, які належать до класу земноводних. Вони мають дуже тонку і вологу шкіру, яка дозволяє їм дихати й поглинати воду. Вони живляться комахами, черв’яками, рибою і навіть іншими жабами.

Але чи знаєш ти, що жаби можуть замерзати і відновлюватися? Так, ти не помилився, деякі види жаб, такі як лісова жаба або деревна жаба, можуть пережити дуже низькі температури, коли їхнє тіло і кров замерзають. Це означає, що вони можуть увійти в стан анабіозу, коли їхній метаболізм і серцебиття зупиняються. Вони можуть залишатися в цьому стані до кількох місяців, поки не настане тепла пора. Тоді вони відновлюють свої функції і продовжують жити, як нічого не сталося.

Жаба, яка замерзла в льоду
Жаба, яка замерзла в льоду

10. Собаки можуть розпізнавати емоції людей

Собаки — це найкращі друзі людини. Вони є дуже вірними, розумними, грайливими й добрими тваринами, які можуть стати членами сім’ї. Вони мають дуже розвинений нюх, який дозволяє їм відчувати різні запахи й навіть діагностувати деякі хвороби. Вони також мають дуже гострий слух і зір, які допомагають їм спілкуватися з людьми й іншими собаками.

Але чи знаєш ти, що собаки можуть розпізнавати емоції людей? Так, ти не помилився, собаки можуть розуміти, коли людина щаслива, сумна, зла, боязка або здивована. Вони можуть це робити за допомогою своїх чуттів і своєї інтуїції. Вони також можуть виявляти емпатію і надавати підтримку, коли людина потребує її. Собаки — це дуже соціальні й емоційні тварини, які можуть створювати сильні зв’язки з людьми.

Собака, яка обнімає людину
Собака, яка дає лапу людині

Хочете дізнатися більше цікавих фактів про тварин?

Ми, зібрали 65 цікавих фактів про собак, акул, кенгуру жаб, слонів, бегемотів, лінивці, мавп та багато інших, щоб задовольнити будь-яку дитячу цікавість, вони вражають, як малих дітей, так і школярів чи підлітків.

65 цікавих фактів про тварин чекають на Вас!

 1. Бджоли трапляються скрізь у світі, крім Антарктиди.
 2. У гусениці 12 очей.
 3. У світі існує понад 1000 видів кажанів.
 4. Бегемот може бігати швидше за людину.
 5. Крокодил не може висунути язика.
 6. Здебільшого комах вилуплюється з яєць.
 7. Свині не можуть дивитися в небо — це фізично неможливо.
 8. Акула — єдина риба, яка може моргати обома очима.
 9. Око страуса більше за весь мозок.
 10. Кенгуру не можуть ходити задом наперед.
 11. Собачий ніс схожий на відбиток людського пальця, оскільки він також унікальний.
 12. Слух собаки в 10 разів кращий, ніж людський.
 13. Собаки можуть відчувати запахи в 100 000 разів краще, ніж люди.
 14. Свійський хом’як може пробігти до 12 кілометрів за ніч на колесі.
 15. Мавпи можуть лисіти в старості, як і люди.
 16. Жаби п’ють воду через шкіру.
 17. Сови не можуть рухати очними яблуками.
 18. У восьминогів блакитна кров і дев’ять мізків.
 19. Імператорські пінгвіни можуть протриматися під водою 27 хвилин і можуть занурюватися на глибину до 500 метрів.
 20. Колібрі можуть літати задом наперед.
 21. Більшість риб не мають повік.
 22. Горили відригують, коли вони щасливі.
 23. Бегемот дає рожеве молоко.
 24. У слимаків чотири носи.
 25. Дикобрази вміють плавати.
 26. Комахи населяють Землю орієнтовно 350 мільйонів років, тоді як люди живуть тут лише 300 000 років.
 27. Губи бегемота мають ширину майже 60 сантиметрів.
 28. Таргани можуть прожити тиждень без голови.
 29. Дощових черв’яків не буває самців і самок. У всіх дощових черв’яків є чоловічі й жіночі частини.
 30. Язик хамелеона принаймні такий же довгий, як і його тіло.
 31. У тарганів біла кров.
 32. Самець страуса може ревти як лев.
 33. Корови можуть самі підніматися по сходах, але не можуть спуститися без сторонньої допомоги.
 34. Самка колібрі будує найменше у світі пташине гніздо — розміром приблизно з горіх.
 35. Слони — єдині тварини, які не можуть стрибати.
 36. В акули немає кісток? Натомість її скелет складається з хряща.
 37. Кальмари і восьминоги мають блакитну кров.
 38. Деякі риби можуть кашляти.
 39. Майже 10 відсотків усіх кісток кішки містяться в її хвості.
 40. Лисиця використовує свій хвіст для спілкування з іншими лисицями.
 41. Равлики дрімають найдовше, деякі з них тривають до трьох років.
 42. ​​Морські леви — єдині тварини, які можуть аплодувати в такт.
 43. Коти не відчувають смаку нічого солодкого.
 44. Кажани — єдині ссавці, які можуть літати.
 45. Серце синього кита може важити до 180 кілограм, це приблизно в 640 разів важче людського серця.
 46. У мурахоїда немає зубів.
 47. Слоненя смокче свій хобот для комфорту, подібно до того, як людські діти смокчуть великий палець.
 48. Лінивці не можуть тремтіти, щоб зігрітися, і тому їм важко підтримувати температуру тіла в дощові дні.
 49. У дикій природі деякі північні олені долають понад 4800 кілометрів за один рік.
 50. Лише половина мозку дельфіна засинає під час сну, а інша половина не спить.
 51. Імператорські пінгвіни є єдиною теплокровною твариною, яка залишається в Антарктиді на зиму.
 52. Найбільшу скам’янілість павука знайшли в Китаї. Його довжина один 2,5 см і вік 165 мільйонів років.
 53. Найбільшою живою твариною є синій кит, розмір якого може досягати 30 метрів, а вага від 130 т і більше в дорослої особини, від 5 т до 15 т у новонародженої.
 54. Взимку північні олені відрощують шерсть на обличчі, достатню для того, щоб закривати рот, що захищає їхні морди від снігу
 55. Панди іноді їдять рибу або дрібних тварин, хоча 99 % їх раціону становить бамбук.
 56. У собак вологі носи, тому що вони виділяють тонкий шар слизу, який допомагає їх відчувати запах.
 57. У світі існує 222 різновидів сов. Здебільшого вони ведуть нічний спосіб життя, але деякі з них активні вдень, наприклад, пугач.
 58. Лінивці добре плавають на спині.
 59. Акули не полюють на людей і не вважають людей їжею. Інциденти з акулами трапляються, коли акули полюють на тюленів, дельфінів або іншу здобич «зростом із людину». Це випадки помилкової ідентифікації!
 60. Відбитки пальців коали наскільки схожі на людські, що навіть спеціалісти можуть їх переплутати, оглядаючи місце злочину.
 61. Найгучніша тварина у світі — креветка-пістолет. Вона може створювати звуковий вибух.
 62. Язик синього кита важчий за слона.
 63. Смакові рецептори краба на ногах.
 64. Восьминоги мають три серця.
 65. На китовій акулі немає двох однакових плям — вони такі ж унікальні, як відбитки пальців.
Цікаві-факти-про-тварин

Вивчення тварин допомагає розвивати у дітей любов до природи та заохочує до збереження природного середовища. 

Тварини – це неймовірно захоплюючий світ, який наповнений різноманітністю та чудовими особливостями. Кожна тварина має свої унікальні риси та здібності, які допомагають їм існувати та адаптуватися до свого оточення.

Вивчення цікавих фактів про тварин допомагає дітям збільшувати свої знання та розуміння про те, як функціонує природа. 

Дізнавайтеся нові факти про тварин та відкривайте для себе цей чудовий світ!

Цікаві-факти-про-тварин

Це вас може зацікавити:

Вам сподобалося?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка: 4.3 / 5. Кількість голосів: 22

Голосів поки немає! Будьте першими, хто поставить оцінку!

Навігація по записам:

Поділіться або збережіть собі цей запис: